+38(050)464-19-64

Як правильно поєднувати їжу і спиртні напої

Складаючи меню святкового столу, слід приділити особливу увагу гармонії смаку алкоголю і їжі. Основний принцип поєднання їжі і напоїв – спробувати піднести їх з кращого боку, щоб підкреслювався і доповнювався смак. Поєднуючись, вони повинні розкривати нові грані смакових відчуттів, залишаючи дивовижний післясмак у роті.

Що подається до вина?

Вино є незамінним гостем на будь-якому застіллі. Потрібно розуміти, що неправильно підібрана їжа здатна зіпсувати смак навіть самого вишуканого вина. Не слід поєднувати його з салатами і стравами з додаванням оцту. Шоколад і кислі фрукти також не знаходитимуться з ним в гармонії. З чим поєднувати вино, щоб по-справжньому розкрити всі смакові якості і акценти страви?

Біле вино

З білим вином будуть поєднуватися будь-які фрукти. Чудово доповнюється смак сонячного напою тропічними фруктами. Морепродукти, лосось і м’ясо птиці теж підкреслюють неперевершений аромат білого вина. Легкі вина з кислинкою чудово гармонують з овочами, які мають яскравий смак.

До молодого білого вина з підвищеною кислотністю і відсутністю ноток витримки відмінно підійде жирна риба на грилі. Пряний напій з витримкою і фруктовими нотами в букеті, наприклад, Рислінг, непогано гармонує з копченою рибою. Соус з часником допоможе розкриттю букетів таких вин як Трамінер і Піно Гріджо.

Червоне вино

Червоне м’ясо буде ідеальним варіантом до червоного вина. Жирне м’ясо птиці і пармезан також будуть вдалою комбінацією. Вина з вираженими фруктовими нотками дивовижно поєднуються зі смаженою бараниною, шашликом, куркою гриль, кухнями Мексики та Індії.

У букеті прекрасного вина Піно Нуар немає фруктового буйства, а є лише легка полунична нотка. Відмінним поєднанням для цього сонячного напою буде смажене м’ясо, гуляш і м’ясне рагу. Також доречна буде стримано пряна кухня східних народів. Щоб виділити неповторні нотки чорної смородини в ароматі таких терпких вин як Каберне і Каберне-Совіньйон, їх слід поєднувати з курчатами на грилі, запеченої індичкою.

У комбінації з кухнею Італії неодмінно розкриється незвичайний аромат таких вин як Каберне і Мерло. Їх кисло-солодкий букет з тонкими нотками фруктів чудово поєднується з пастою та піцою.
Незвичайне кисло-солодке вино К’янті, в букеті якого присутня дика вишня, лісові ягоди і фіалка, покаже себе у всій красі в комбінації з дичиною, смаженою індичкою і курчатами табака.

Шампанське

Незмінним атрибутом будь-якого святкування або торжества є шампанське. Закуска до ігристого вина повинна підкреслювати смакові особливості самого напою. Кращою комбінацією для шампанського будуть морепродукти, нежирна смажена риба і ікра. Шампанське прекрасно гармонує з пастою, піцою, десертами з полуниці і яблук, твердими сортами сиру, морозивом і білим шоколадом. Класичною закускою до цього типу вина виступають фрукти, особливо виноград.

Чим закушувати міцний алкоголь?

Міцний алкоголь вимагає до себе особливої уваги. Якщо терпке Каберне простить компанію смаженого лосося з пікантним соусом, то до поєднання міцного алкоголю і їжі слід підходити з особливою ретельністю.

Коньяк

Коньяк вважається королем міцних спиртних напоїв. Його прийнято пити після їжі разом з чашкою ароматної кави. Коньяк має цікавий післясмак і тому, щоб отримати повне задоволення, його потрібно пити повільно, нічим не закушуючи. Якщо ж потрібно закусити напій, підійде будь-який сорт твердого сиру.

Горілка

Горілка користується великою популярністю на різних застіллях. У неї різкий і неприємний смак, тому головна мета закуски – привести смак до прийнятного і залишити приємний післясмак. Кожну стопку горілки п’ють до дна і обов’язково закушують. Найкраще закушувати поживними гарячими стравами, поступово переходячи до холодних. На урочистостях слід поєднувати горілку зі стравами з м’яса і риби. Традиційно закушують горілку наступним списком страв:

  • солоні огірки;
  • мариновані томати;
  • цитрусові;
  • квашена капуста;
  • цибуля;
  • мариновані гриби.

Закушувати горілку можна будь-якими стравами, виключаючи солодощі.

Віскі

Батьківщиною віскі є Британські острови, але і в наших краях цей гість швидко прижився. В основному подається віскі з льодом або розбавляється з содовою водою. Однак нерідко хороший напій вживається чистим. Щоб відчути всю гаму смаку цього благородного напою, вміст келиха слід випивати невеликими ковтками, затримуючи його в роті. Багато хто вважає, що віскі не варто закушувати, так як він має незвичайний смак, погано поєднується з їжею. Але важко уявити росіянина, який п’є міцний спиртний напій і не закушує. Пристойне поєднання до віскі – устриці, сьомга, копчений лосось або запечене м’ясо.

Джин

В першу чергу, джин призначається для виготовлення коктейлів, адже це відмінний компонент для змішування. П’ють його з будь-якими фруктовими соками або іншими напоями, що не містять алкоголю. Допускається також вживання джина з льодом або чистим. Він непогано гармонує з маринованою цибулею, сиром, грибами і маслинами.

Пиво

Пиво – простий і доступний напій, що поєднується з будь-якою стравою. Особливої гармонії пиво досягає з жирним м’ясом, рибою, дичиною і різними видами копченостей. Стійке і класичне поєднання цього напою з солоною їжею.

Висновок

Поєднуючи спиртне з їжею, намагайтеся добитися найбільшого їх відповідності та доповнення. Пам’ятайте: напій повинен підкреслювати смак приготованої страви. Давати рекомендації з приводу вибору напоїв і їх сполучуваності між собою і зі стравами – обов’язок сомельє. У ресторані Monica Bellucci є свій професійний сомельє, який допоможе правильно скласти винно-гастрономічні поєднання. Якщо ж немає можливості проконсультуватися у сомельє, покладайтеся на власний смак і отримуйте задоволення! Як відомо, про смаки не сперечаються!

Categories : Рада професіонала